Ana sayfa » Site sahibinin görmesi gereken HATA: Geçersiz anahtar türü | ÇÖZÜM
Kategoriler

Site sahibinin görmesi gereken HATA: Geçersiz anahtar türü | ÇÖZÜM

Recaptcha Sorunu

Site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü , eminim ki bu yazıya gelene kadar çok fazla araştırma yapmışsınızdır. “Bir umut belki çözümü bu yazıda bulabilirim” diye düşünüyorsunuzdur. 

Sizler gibi ben de bu hatadan dolayı muzdarip olmuştum ve internette yapmadığım araştırma, okumadığım çözüm yolu kalmamıştı. Ne yaptıysam bu hatanın çözümünü bulamadım. Ve sonunda kullandığım WordPress temasına Cpanel ile giriş yaparak ilgili hatanın bulunduğu comment-form.php dosyasını açtım ve bu dosyanın en alt satırında bulunan script komutunu silerek başarıya ulaştım.  Bu işleme başlamadan önce WordPress sitenizde yüklü olan Recaptcha eklentisini önce etkisizleştirin ve ardından silin. Sonrasında da aşağıda anlatacağım işlemleri uygulayın. 

Peki Çözüm Yolu Nedir ?

Gelin size ” site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü ” sorununa nasıl çözüm bulduğumu anlatayım.

Recaptcha Sorununa Çözüm için Cpanel’den Giriyoruz

İlk olarak Cpanel ile sitenize giriş yapıyorsunuz. Dosya yöneticisine tıklayın. Dosya yöneticisine giriş yaptıktan sonra sırasıyla public-html / wp-content / themes / “temanız” / template-parts / single klasörüne gelin. 

Cpanel’den Dosya Yöneticisine Girin

İşte size ” site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü ” sorununuzun olduğu ana kaynağa getirdik. Comment-form.php dosyasının üstüne sağ klikleyip “Edit”i seçin. Karşınıza bir uyarı ekranı gelecek ve çıkan pencerede tekrar edit’e basarak devam edin.

Comment-Form.php Dosyasını Editleyin

Php dosyasının içine girdik ve dosyanın en alt satırındaki (gösterdiğim alandaki) herşeyi silin.. Silme işlemini yaptıktan sonra aynı pencerede sağ üst köşede “değişiklikleri kaydet” butonuna basın.

Şimdi sıra Recaptcha eklentisini tekrar yükleme işine geldi. 

WordPress Recaptcha Eklentisi Nasıl Kurulur ?

Recaptcha eklentisini WordPress’e kurmak basit bir iştir. Bunun için anlatacağım yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır. Önce WordPress yönetim panelinizin “eklentiler” bölümüne gelin ve “yeni yükle”ye basın.

WordPress Recaptcha Eklentisi Kurulumu

Arama kutusuna recaptcha yazın ve karşınıza çıkan sonuçlardan Advanced noCaptcha olanını yükleyin ve etkinleştire basın. Eklentinizi kurduktan sonra yine WordPress yönetim panelinde ayarlara gelin ve orada yüklediğiniz eklentinin ismini bularak basın. 

Google Recaptcha Ayarları

Site key ve secret key değerlerinizi almak için Google linkine basın ve kendinize bir hesap açın. 

Açtığınız Recaptcha Hesabı Ayarları

Alan adı kısmına sitenizi girerken www ile başlamasına dikkat edin. http veya https kullanımlarını kabul etmemektedir. En sonunda gönder tuşuna bastıktan sonra site key ve secret key değerlerinizi size verecek. Bunları kopyalayıp WordPress’deki Recaptca eklentisinin ilgili yerlerine yapıştırın. 

Sitenizdeki Recaptcha Eklentisi Son Ayarları

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basın ve sitenizdeki herhangi bir yorumun altında Recaptcha onay kutusunun çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Google Recaptcha Butonu

Size bu soruna nasıl çözüm bulabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Umarım anlattığım bu yöntem işinize yarar. 

Summary
Site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü 
Article Name
Site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü 
Description
Site sahibinin görmesi gereken hata: geçersiz anahtar türü , eminim ki bu yazıya gelene kadar çok fazla araştırma yapmışsınızdır. "Bir umut belki çözümü bu yazıda bulabilirim" diye düşünüyorsunuzdur. 
Author

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayınız

Web Site Yapımı

Armut

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

TEKLİF AL
Armut