Ana sayfa » Mon Guerlain Eau De Toilette : Eğrelti Hatlara Geri Dönüş
Fragrantica

Mon Guerlain Eau De Toilette : Eğrelti Hatlara Geri Dönüş

Mon Guerlain ‘in yeni versiyonu eau de toilette olarak popüler mağazalardaki yerini almaya başladı. İlk versiyonunun eau de parfum olarak çıktığını hatılatmakta fayda var. Soğuk ve ılık karşıtlığın yanı sıra lavanta ve kumarin gibi eğrelti bir yapıya sahip. Feminist bir kokuya sahip olmasından dolayı Angelina Jolly bu parfüme çok uyuyor..

Angelina Jolly
Angelina Jolly

Bu yeni kokunun yaratıcıları Thierry Wasser ve Delphine Jerk en üst notalarda taze meyvelere (mandalina ve armut) yer vererek bunu vanilya ile zenginleştirmişler.. Başka bir deyişle , yeni sürümü daha zarif , daha taze ve daha geleneksel hale getirerek klasik fougère tarzından uzaklaştılar.

Koku arttırıcılar için özellikle yeni kokunun ana notası taze mandalina olarak göze çarpıyor. Bu arada yeni Mon Guerlain ‘in kapak kısmındaki yenilik de dikkatli bakıldığında rahatlıkla görülebiliyor. Aynı bir narenciye dilimi gibi.. Bunun için aşağıdaki resme bakın..

Mon Guerlain
Mon Guerlain

Mandalina bu kokuyu gerçekten de ferahlatıcı bir etkiye bürünmesine sebep oldu. Işıltılı mutlu tatlılığı bu kokunun tüm ruh halini değiştirmiş. İlk versiyonundan gelen lavanta kokusu daha da tazelendi. Parfümün eski aromatik tarzı kaybolarak Bu tarz , kokunun içine girmiş menekşe ile tatlı bir rekabet haline girmiş.

Yani lavantanın performansını merak edecek olursanız tam anlamıyla gerçekleşmemiş ama parfümün çırpınan bir çiçek gibi karakterini takdirle karşılıyoruz. Başlangıçtaki lavanta , mandalina ile birleşerek bu tazelikte birleşiyor ve sonra da yumuşak bir karışımdan çıkan koku insanı etkiliyor.

Yeni Mon Guerlain eau de toilette , orijinalinin sıcak gurme kumarin ve meyankökü birleşimine göre daha tatlıdır. Lavanta ve mandalina düetinin ilk dakikasını sevmemize rağmen kokudaki en güzel yan bu meyveli notalar gittikten sonra ortaya çıkan yumuşak menekşe ve vanilya karışımı kokunun verdiği histir. Meyve notalarının teninizde kontrolsüzce dolaşmasını istemiyorsanız parfümü kullanırken çok fazla sıkmayın.

NOTALAR ;

Başlangıç Notaları : Bergamot , Mandalina , Armut

Kalp Notaları : Neroli , Zambak , Yasemin , Lavanta

Temel Notalar : İris , Vanilya , Sandal Ağacı

Yeni Mon Guerlain şişesinde gümüş bir tasma ve kutuda da gümüş bir tasarıma sahip.

Fragrantica Türkiye Ana Sayfasına Gitmek İçin Lütfen Tıklayın..