Ana sayfa » Fleur De Point – 3 Yeni Sanatsal Parfüm
Fragrantica

Fleur De Point – 3 Yeni Sanatsal Parfüm

Fleur De Point İlk Defa Yaptığı 3 Sanatsal Parfümünü Piyasaya Sürüyor..

Fleur de Point packaging
Fleur de Point

Kasım 2017’de , markası Fleur de Point ile parfüm dünyasına giriş yapan Marie Clappison ile bir röportaj yapmıştık, merkezi ilk çalışmalarını 2018 yılında piyasaya sürmeye karar verdi. Marie kendisinin yazdığı şiirler ve hikayelerden ilham aldığı iki koleksiyon üzerine çalıştı.

11 Kasım 2018’de Marie Licorne Maudite, Python Sauvage ve Au Pink Flamingo adlı  koleksiyonun ilk 3 parçasıyla bir  internet mağazası açtı.

Markanın web-sitesinde konsept şöyle açıklanıyor: 2017’de piyasaya sürdüğümüz Fleur De Point kelimelerle kokuları birleştiren bir sanat eseri. Her bir koku bize hayattan bir hikaye anlatır; doğadan bir manzara veya kısaca yaşadığımız hayatın ta kendisi. Kısacası tüm parfümler koklama kabiliyetimiz yoluyla size aktardığımız birer hikaye.

“Ben ne bir şairim ne de bir parfümcü, Ben sadece sevdiği iki şey olan edebiyat ve parfümü harmanlayan bir sanatçıyım. Her bir parçayı hazırlarken aynı zamanda huzurlu bir an yaratmayı seviyorum.”

diyor Marie kendi web sitesinde..

Licorne Maudite

Licorne Maudite by Fleur de Point flacon and notes
Fleur De Point – Licorne Maudite
Licorne Maudite ile Marie gökkuşaklı unicorn imajı yaratmak istemiş. Lavanta ve küçük hindistan ceviziyle birleşmiş kan portakalı, meyveli ve renkli bir koku..
Notalar: Kan Portakalı, Küçük Hindistan Cevizi, Lavanta, Elemi, Laden, Amber.

Python Sauvage

Python Sauvafe by Fleur de Point flacon and notes
Fleur De Point – Pyhton Sauvage

Bizi Piton Yılanıyla beraber mangrova sürükleyen bir parfüm hayal ettim. Kakule, tütsülenmiş vetiver ve Huş ağacı aynı anda hem bi sıcaklık hemde aksine serinlik sağlar, saatlerce güneşte durmuş bi yılanın derisindeymişcesine hissettirir..

 

 

Au Pink Flamingo

Au Pink Flamingo by Fleur de Point flacon and notes
Fleur De Point – Au Pink Flamingo
Kokunun yaratıcısı ;

 “Bu kokuyla müzikli danslı bi ortamda gibi bi hava yaratmak istedim. Çok temiz değil, sert ve melankolik. Önceki gece içtiğimizi düşünürken içtiğimiz kahve ve bir şarkıcının makyajının kokusunun karışımı gibi. Huş ağacının kokusu bize tütünü hatırlatıyor. Kimyon ise sahneye çıkacak olan kadın için heyecanlanan, onlara kimin hayalini kurdurtacağını merak eden adamları hatırlatıyor.”

diyor.
Notalar: Gül, Kimyon, Kahve, Günnük ,Tütün, Sedir Ağacı, Laden, Amber, Misk, Huş Ağacı
Kokuların hikayelerini markanın websitesinde bulabilirsiniz, ayrıca kokuları denemek isterseniz sitenin bir de numune ürün kiti var.
Fleur de Point Discovery Kit

50 ml/1.7 fl oz luk EDP Parfüm: € 95 (Fransa ve Monaco’da kargo bedava, diğer ülkelerde € 150 ve üzerine kargo bedava, €150 altındakilere kargo € 10)

Numune kutusu : €12 (Fransa’ya ücretsiz kargo diğer ülkelerde €5 kargo ücreti) Teslimatların tamamen risksiz olması için Fleur de Point tüm ürünleriyle beraber ücretsiz sample yollar(Sample kiti dahil değildir.) Parfümden önce sample denenir ve açılmamış, paketlemesi bozulmamış olan parfümler iade alınır.(Web sitesinde yönergeler mevcuttur)
Parfümler hayvanlar üzerinde test edilmez ve vegandır. Marka;  kar amacı gütmeden bölge insanlarıyla Vetiver Bitkisinin sorunlarını çözmeye çalışan Vetiver Network Official’e bağış yapar. Siteden alınan her bir parfüm bu bitkinin kullanım için TVNI’a katkı sağlar..
Fragtantica Türkiye Ana Sayfasına Gitmek için Tıklayınız..

Yorum Yap

Yorum yazmak için tıklayınız