Ana sayfa » Ex Idolo ‘nun Yeni Parfümleri : Lucid Dream ve Love & Crime
Fragrantica

Ex Idolo ‘nun Yeni Parfümleri : Lucid Dream ve Love & Crime

 Londralı parfüm markası Ex Idolo ; 33 yıllık oud yağı ve Çin Gül’ü ağırlıklı olan parfümü Thirty Three’nin  ardından geri döndü. Son 3 yıldır Matthew ve Tatyana Zhuk iki yeni parfüm gelişirmek için uğraşıyordu.

Soft Gourmand olan Love & Crime ve çiçeksi-odunsu Lucid Dream.

Ex Idolo Yeni Parfümleri
Ex Idolo Yeni Parfümleri

Love & Crime şimdilerde unutulmuş olan May Coyle ve Thomas Wandless’in (diğer adıyla Charlie Howard) genç bir kız ve hırsızı anlatan aşk hikayesinden ilham alınarak yaratılmış. Zaten hamile olan kız Boston hapishanesinde evlendiği kocasının kaçmasına yardımcı olmak için düğün pastasının içine bir testere koyar. Testere fark edilince duruşmaya çıkan adam kızı korumak için yalanlar söyler. Hikayenin sonunda May, Thomas’ı düzenli olarak oğluyla beraber ziyaret eder. Thomas halasından iyi miktarda para almasına rağmen çıktığında hırsızlığa karşı koyamaz ve çalmaya devam eder. Sonuç olarak bir gün vurulur ve yine bir kadın ona yardım eder.

 

May ve Thomas Hakkındaki haberleri yapan ABD Gazeteleri Yıl 1906
May ve Thomas Hakkındaki haberleri yapan ABD Gazeteleri Yıl 1906

 

Love & Crime tatlı bir düğün pastası gibi. Eğer metal notaları bekliyorsanız yanılıyorsunuz, kokuda sadece soft gourmand notalar ve hafif odunsuluklar mevcut.
  Love & Crime bana Amber-Vanilla açısından Amatys Nabucco’yu hatırlattı(yanık şeker kokuları hariç) Aynı masum yumuşak oryantal gourmand koku ikisi de genç kızlar için. Uzun süreli ancak çok hafif.
  Üst Notalar : Mandalina, kırmızı biber
   Orta Notalar : Çiçek akordları, Şeker ve Yıldız Anason
Alt Notalar : Kakao ve Vanilya

 

Love ve Crime hikayesini Tatiana Zhuk resimleştirdi
Love ve Crime hikayesini Tatiana Zhuk resimleştirdi

Lucid Rüyalar

Lucid rüyalar dediğimiz şey; kişinin uykudayken uyuduğunu fark etmesi ve rüyasını kontrol edebilmesidir. Bu tür rüyalarda her şey mümkündür örneğin; düşmek yerine uçmak, yeni dünyalara girmek ve herhangi bir kişisel sorunu çözüp fobilerden kurtulmak.

Lucid rüyalar içimizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarır; ve bu olay antik zamanlardan beri bilinir. Sanatçılar, bilim adamları, müzisyenler ve şairler bu rüyalar sayesinde birçok kez ilham almıştır.

Zhuangzi ve Kelebek - Kim hayal kuruyor ?
Zhuangzi ve Kelebek – Kim hayal kuruyor ?

 

Budistler ve Yogiler bu tür rüyaları çokça kullanmıştır: ”Bir zamanlar, Chuangze bir kelebek olduğunu hayal etmiş. O kadar eğlenmiş ki Chuangze olduğunu unutmuş, ancak sonra uyandığında Chuangze olduğunu anlayamamış ve şunu düşünmüş; Chuangze mi kelebek olmak istemişti, yoksa kelebek mi Chuangze olmak..
   Lucid Dream’in açılışı kırmızı biberin gıdıklayan keskinliğiyle birleşmiş hafif ve transparan narenciye kokuları. Hafif miktardaki Paçuli; tatlı gingerbread’ın içindeki Osmanthusla karıştırılmış hafif gülü örtmüş. Meyvemsi laktonik olan şeftali; Osmanhus’un dokulu yapısı yüzünden daha çok erik gibi duruyor.

 

Tatiana Zhuk , Lucid Rüyaları Resmetmiş..
Tatiana Zhuk , Lucid Rüyaları Resmetmiş..
Lucid Dream Ex Idolo ; kibar bir oryantal koku olarak sınıflandırılabilir; chypre’nin ”kalk ve savaş” diyen aromaları bunda yok. Ama onun yerine ”Yat, gözlerini açma, bırak alarm çalsın onlar bensiz halletsin” der gbi.
    Sadece sahibi olan bu koku bir metre bile öteye geçemiyor; güç konusunda sıkıntıları var yani. Lucid Dream Ex Idolo bana; Blurlu miskli, baştan çıkaran güllü ve kalıcı olan Night Train by the Wide Society’i hatırlattı.

 

Lucid Dream Ex Idolo

Üst notalar : Narenciye, kırmızı biber, Davana
Orta notalar : Osmanthus ve gül
Alt notalar : Tütsü ve paçuli

 

   Her iki parfüm de güzel ve sakin, Avrupa’nın doğuya açılan kapıdaki en istenen parfümlerinden olabilir. Japonya ve Kore’de bu iki parfüm de popülerleşebilir, havaalanlarındaki duty-free shoplarda da çok tutabilir. Yeni Ex Idolo Parfümleri Kasım 11’De çıkmıştı.
Ex Idolo parfümleri şimdi bir de 30 ml ve 50 ml’ik şişelerde.