Ana sayfa » Oto Kokusu

Kategori - Oto Kokusu

Araç Kokusu , Oto Kokusu , Araba Kokusu .. Ne derseniz deyin hepsi aynı kapıya çıkıyor.. Her insanın kendine özgü bir düşünce yapısı olduğundan dolayı bu 3 kelime öbeğini de yazmak zorunda kaldık.

Ülkemizde özellikle ipli oto kokusu üretiminde ürün kalitesi olarak en iyilerden biri olduğunu düşündüğümüz Bargello markası bu kategoride 9 çeşit koku çeşidi ile tüketicilerin karşısına çıkmaktadır.

Araç Kokusu Çeşitleri nedir diye soracak olursanız sırasıyla “Odunsu” , “Sakız” , “Karpuz & Mango” , “Kavun” , “Vanilya” , “Yasemin” , “Fresh” , “Çiçeksi” , “Tarçın” olarak cevap verebiliriz. Bu kokulardan en çok tercih edileni ise “Odunsu” olan koku çeşididir.

Mevsimsel olarak ise yazın “Karpuz & Mango” çeşidi ön plana çıkıyor. Kişisel tercihlere göre “Sakız” , “Yasemin” , “Vanilya” , “Fresh” , “Kavun” kokuları da tercih edilenler arasında.. “Tarçın” kokusu yazın çok düşük bir talep görmekte ve havaların soğumasıyla birlikte kışın daha çok tercih edilen bir araç kokusu çeşidi olmaktadır.

Parfüm esans üretimi konusunda Türkiye’nin en kaliteli esans üreticisi olarak “Gülçiçek” (Mg International) firmasının ismi bilinmektedir. Bu firmanın merkezi Gebze’de bulunmakta ve son teknoloji ile en kaliteli esanslar üretilmektedir. Firmanın tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Araç Kokusu yazın arabanızda daha uçucu olur. Kullanım ömrü daha kısa sürmektedir. Çünkü arabanızın içinin sıcaklığı oto kokusunun havaya karışma süresini kısaltmakta ve bu yüzden de kışın kullanım süresi yaklaşık 3-4 hafta olan oto kokusu yazın 3 hafta ve altına düşebilmektedir. Bahsettiğimiz süre 8 ml hacme sahip olan ipli oto kokuları için geçerlidir.

Bu araba kokusu ürünlerini insanlar genellikle iç aynaya asma taraftarıdır. Ancak ipi sayesinde isterseniz silecek çalıştırma koluna da asabilirsiniz. Burada önemli olan konu bambu kapağın kapalı ve 1 kez ıslanmış olmasıdır. Küçük şişe içindeki tıpayı çıkardıktan sonra bambu kapağı kapatıp 1 saniyeliğine ters çevirip ıslanmasını sağlamanız yeterlidir. Bambu kapağın gözenekli yapısı (insan gözüyle görülemeyen) şişe içerisindeki parfümün ortama yayılmasını sağlayacaktır.

Sonuç ;

Son olarak , araba kokusu tercih ederken kaliteli olanları satın almanızı öneririz. Piyasada ucuz fiyata satılan ve koku kalitesi olarak çok düşük seviyelerde bulunan markalar da bulunmaktadır. Ancak bu kokular verdiğiniz paranın karşılığını alamamanıza neden olmakla birlikte sizleri hayal kırıklığına uğratabilmektedir.